Historia

Początki działalności zakładu sięgają 1938r. kiedy utworzone zostały Zakłady Południowe, które były sztandarową inwestycją COP – u. Od roku 1972 tj. z chwilą powstania Kombinatu Przemysłowego Huty Stalowa Wola, podstawowym zadaniem zakładu była obsługa  wydziałów Zakładu Hutniczego: stalowni, kuźni swobodnej i matrycowej oraz ciągarni. W 1991r. nastąpiło przekształcenie Kombinatu przemysłowego w Spółkę Akcyjną Skarbu państwa HSW SA. W 1995r. z części hutniczej został wydzielony Zakład Hutniczy Sp. z o.o. zawierający wydziały produkcyjne: stalownia, walcownia wyrobów długich, i płaskich, ciągarnią, kuźnia i wydział pomocniczy H-01 o potocznej nazwie – matrycownia.

Najnowsza historia firmy rozpoczęła się latem 2007 roku kiedy firma Chemeco – Investment nabyła od Huty Stalowa Wola S.A. zorganizowaną część przedsiębiorstwa Huty – Wydział Oprzyrządowania H – 01  zajmujący się produkcją oprzyrządowania dla przemysłu hutniczego, przyrządów do obróbki mechanicznej i plastycznej, narzędzi oraz ogólnie pojętą obróbką skrawaniem.

Na mocy porozumień z HSW S.A., Chemeco – Investment przejęła także zgrany, profesjonalny i znany na rynku zespół pracowników dawnego H – 01, co pozwoliło na zachowanie ciągłości i wysokiej jakości świadczonych usług a także na utrzymanie relacji biznesowych z dotychczasowymi klientami H – 01.

Rozwój

Przed nabyciem Wydziału Oprzyrządowania H – 01 przez Chemeco – Investment, działalność tego wydziału koncentrowała się na obsłudze klienta wewnętrznego – HSW S.A. Obecnie ten kierunek działalności jest kontynuowany, gdyż w zakresie prowadzonej działalności spółka posiada ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym. Ponadto znacznie rozszerzono działalność w sferze produkcji oraz zwiększono zakres usług w dziedzinie obróbki skrawaniem. Zarząd Chemeco – Investment podjął działania ukierunkowane na unowocześnienie i zwiększenie efektywności działania Wydziału Oprzyrządowania H – 01. Stale modernizowany jest park maszynowy, hale produkcyjne i instalacje zaopatrujące zakład w media. Spółka nabyła szereg maszyn takich jak: centrum obróbcze UNION – T110iTNC 530, przecinarka taśmowa PMS 270/350 SAD, przecinarka taśmowa nożycowa PTN350 czy obrabiarka wspornikowa pionowa – typu F55 35 OR.W najbliższym czasie planowany jest także zakup wiertarko – frezarko – wytaczarki poziomej typu WHN 13 CNC firmy VARNSDORF.

Skuteczna realizacja powyższych działań pozwoliła naszej spółce na planowaną ekspansję zarówno w kraju jak i zagranicą, obejmując w zakresie swoich usług zarówno rynki Unii Europejskiej, jak też rynki wschodnie i azjatyckie.

Obecnie Chemeco – Investment zaliczane  jest do grona firm o największych kompetencjach w swojej branży. Jesteśmy spółką cenioną przez klientów na całym świecie za wieloletnie doświadczenie, profesjonalizm, otwartość, uczciwość oraz rzetelną realizację powierzonych zadań.

 

 

wszelkie prawa zastrzeżone Chemeco Investment Sp. z o.o.